Tvarožná u Brna

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Tvarožná u Brna

načítám mapu - prosím čekejte...

Tvarožná u Brna 49.203131, 16.762991 Na lokalitě bylo vysazeno 30 ks dřevin, hlavně ovocných stromů u příležitosti 30 let sametové revouce dne 17.11. 2019. Jednalo se hlavně o třešně a hrušně se dvma morušema.

17. listopadu 2019- přesně na 30 výročí sametové revoluce bylo sdružení Větvení přítomno u vysázení symboických 30 ks dřevin severozápadně obce Tvarožná nedaleko Brna.

Díky iniciativě místního starosty a s mím spojenému svazku obcí slavkovskho bojiště přibylo již zmíněných 30 ks dřevin. Jedna dřevina za každý rok od pádu komunistického režimu. Trochu netradičně nebyly vysázeny pouze stromy (i když stromů byla většina), ale i keře. A to proto, že se lokalita nachází pod vedením vysokého napští, kde stromy nemají budoucnost. I přesto ma místě přibylo pěkných pár stromů, hlavně třešní a hrušní, které si přšli vysázet místní lidé a dobrovolní hasiči použili svou techniku k zalití nově vysázené zeleně.

Významné datum navíc připomínaly prapory obce Tvarožná a České Republiky, které byly na lokalitě výsadby rozvinuty a učinili tuto výsadbovou akci tak odlišnou od ostatních. Místní lidé, kteří se akce zůčastnili byli rádi za zvelebení obce a děti se vyhráli v poli svěže zelené hořčice, která rostla na okolních polích.

Děkujeme všem, kteří se akce zůčastnili a doufáme, že zde nové stromky zapustí kořeny a bude se jim v budoucnu dařit.

Podporují násPodporují násPodporují násPodporují nás