Sad Nová Lhota 2019

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Sad Nová Lhota

načítám mapu - prosím čekejte...

Sad Nová Lhota 48.867016, 17.594830 Sad Hrušní, Třešní, Aronií a Švestek u ekocentra na místě bývalé skládky stavebních odpadu.

Letošní podzim jsme se opětovně podíleli na výsadbě v naší srdcové obci, a to v Nové Lhotě na Hodonínsku. Zde v krajině býlích Karpat sázíme opakovaně díky skvělé spolupráci s místním starostou.

Letos byl vysázen sad ovocných stromů poblíž místního ekocentra. V sadu nově rostou Hrušně, Švestky, Aronie a několik Třešní. Sad nyní poroste na trojůhelníkovém pozemku mezi cestami k ekocentru a k místnímu zemědělskému družstvu. Jak je již u našich výsadeb zvykem, tak se výsadby zůčastnili i místní občané se svými dětmi, které si akci náležitě užili hlavně kvůli tomu, že mohli šplhat po hromadách hlíny, písku a kamení v okolí. Celá akce měla jako obvykle velmi přátelsou atmosféru a tak douváme, že nové stromky budou prospívat a jejich úroda udělá všem radost.

Dříve se na pozemku výsadby nacházela skládka většinou stavebníh odpadů, takže se jednalo částečně i o rekultivační projekt.

Podporují násPodporují násPodporují násPodporují nás